گارگاه آفرینش

چگونه بجای واکنش نشون دادن به زندگی، زندگی دلخواه رو خلق کنیم؟

فرض کنید توی حساب شما یه مبلغ زیادی پول قرار داده شده و شما می تونید به هر شکل می خوایید ازش استفاده کنید. قبلاً هم دقیقاً همین مبلغ بارها و بارها وارد حساب شما شده و خرج شده بدون اینکه خودت ازش لذت ببری و فقط موقعی که خالی شده شما حسرت خوردی و با خودت گفتی کاش باهاش فلان چیز رو می خریدم یا فلان سفر رو می رفتم یا فلان کسب و کار رو راه اندازی می کردم.

حسرت خوردی چون قبل از اینکه پول وارد بشه برای خودت مشخص نکردی که چی می خوای و وقتی که تموم شده با خودت گفتی “دفعه دیگه حتماً قبل از اینکه پول وارد حسابم بشه، خواسته هام رو مشخص می کنم” گاهی هم خواسته هات رو مشخص کردی اما موقع خرج کردن کلاً فراموش کردی که چی می خواستی و اون حسرت همچنان پابرجاست.

این حکایت، حکایت زندگی هر ساله ما و فرصتی هست که هر سال به ما داده میشه، مثل پولی که وارد حساب مون میشه و درست ازش استفاده نمی کنیم چون یا نمی دونیم چی میخواییم و یا می دونیم ولی نمیدونیم چطور بهش برسیم و این دور باطل همچنان تکرار و تکرار میشه.

برای اینکه یک بار برای همیشه این دور باطل رو خاتمه بدی و نه تنها سال پیش رو بلکه سال های دیگه هم بتونی خواسته هات رو مشخص کنی و بهشون برسی باید فرآیند رسیدن به خواسته ها رو یاد بگیری و یک بار بشینی و جواب این دوتا سوال رو پیدا کنی:

  • چه چیزی هست که در سال آینده اگر انجامش بدم، آخر سال خوشحال و راضی خواهم بود؟
  • چطوری میتونم بهش برسم؟

پیدا کردن جواب فقط این دوتا سوال میتونه سرنوشت زندگی خودت و نسل بعد از خودت رو تغییر بده. بنابراین ارزش زمان گذاشتن و فکر کردن رو داره. ارزش این رو داره که وقت بذاری، فکر کنی، انرژی بذاری و تلاش کنی.

چون این مهم ترین تلاش زندگی شماست، این مهم ترین تصمیم زندگی شماست. این که تصمیم بگیری یک بار برای همیشه پیدا کردن خواسته و رسیدن به اونها رو یاد بگیری تا برای بقیه اهداف و خواسته هات بتونی ازش استفاده کنی.

من قصد دارم توی این کارگاه بلند مدت با هم و در کنار هم خواسته ها مون رو مشخص کنیم و قدم به قدم به سمتشون حرکت کنیم و تا اونو تیک بزنیم.

اطلاعات دوره

ثبت نام زودهنگام

ثبت‌نام کنید

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. با سلام خدمت استاد گرامی و عرض تبریک سال نو، در ادامه پاسخ به تمرین درس اول”برداشت شخصی از انیمیشنInside Out ” ارائه می شود.
    این انیمیشن به خوبی به بیان اهمیت درک احساسات مختلف، انعطاف پذیری، کار گروهی، خلاقیت، سازگاری و طرز فکر مثبت در دستیابی به اهداف و خلق زندگی می پردازد و نشان می دهد که چگونه باورها و دیدگاه‌های ما احساسات و اعمال ما را شکل می‌دهند. انیمیشن “Inside Out” نشان می دهد که افراد با ایجاد ذهنیت سازنده و تغییر باورهای منفی خود می توانند اهداف و زندگی مورد نظر خود را برنامه ریزی کنند. با تماشای این فیلم، می‌توانیم درس‌های ارزشمندی در مورد اینکه چگونه باورها و دیدگاه‌های ما ممکن است بر رفتارمان تأثیر بگذارد، اهمیت جایگزینی خودگویی منفی با باورهای مثبت و قدرت ذهنیت در رشد شخصی بیاموزیم.

+11 ثبت‌نام شده
به کمک نیاز دارید؟ پیام بدید.